logo-mini

ROLETY ZEWNĘTRZNE

Podstawowa funkcją rolet zewnętrznych jest zabezpieczenie przed osobami z zewnątrz. Występują w kilku wariantach zabudowy oraz mogą różnić się co do użytego profilu. W większości przypadków montowane są na istniejącą elewację budynku. Istnieje również możliwość schowania  rolet pod elewacją. W zależności od tego w jakim momencie budowy okaże się, że potrzebne są rolety zewnętrzne, to będzie rzutowało na zastosowanie odpowiedniego rozwiązania. Spośród rolet nadających się do zabudowy  możemy wyróżnić rolety RKS, nadstawne czy podtynkowe. Również profil główny, z którego wykonana jest roleta dobierany jest pod kątem wytrzymałości i wagi w zależności od wymiaru okna. Profile wykonane są z aluminium, w środku natomiast wypełnia je specjalny rodzaj pianki poliuretanowej, która zwiększa wytrzymałość rolet zewnętrznych oraz wpływa na termoizolację co znajduje odbicie w postaci obniżenia kosztów ogrzewania. W zależności od technologii w jakiej został zbudowany budynek, rolety potrafią zmniejszyć koszty nawet do 30% rocznie.

Doskonale również sprawdzą się w postaci standardowej osłony przeciwsłonecznej. Nie zapominajmy, że rolety zewnętrzne montowane są od zewnątrz zatem to one po zasłonięciu przejmą na siebie całe ciepło słoneczne i nawet w najbardziej upalne dni zawsze będziemy mieli komfort chłodnego pomieszczenia. Oprócz funkcji zabezpieczenia przed włamaniem i palącym słońcem doskonale wyciszają. Roleta po maksymalnym opuszczeniu uszczelnia się w naturalny sposób poprzez zachodzenie na siebie profili doskonale izolując nas od dźwięków dobiegających z zewnątrz.

Sterowanie elektryczne rolet zewnętrznych

 

Rolety zewnętrzne można także wyposażyć w sterowanie elektryczne każdego okna oddzielnie lub też w sterowanie grupowe powodujące zamknięcie się wszystkich rolet po naciśnięciu jednego przycisku. Możemy również rolety podpiąć do istniejącego systemu alarmowego i np. w momencie uzbrajania alarmu wszystkie rolety zewnętrzne automatycznie się opuszczą nawet wtedy jeżeli zapomnieliśmy zrobić to sami. Również podczas naszej nieobecności w czasie urlopu automatyka zadba o to aby zasymulować obecność domowników chroniąc w ten sposób nasz dom i zapewniając nam spokój.

Oferujemy: montaż, serwis i naprawy rolet zewnętrznych.

Zapraszamy do kontaktu