logo-mini
szczecin rolety zewnętrzne

Naprawa rolet zewnętrznych

Naprawa rolet zewnętrznych

Dlaczego rolety zewnętrzne odmawiają posłuszeństwa

Rolety zewnętrzne bardzo szybko zyskały sympatię klientów na całym świecie. Są na potęgę instalowane w domach jednorodzinnych i budownictwie wielomieszkaniowym. Ich zaletę jest ochrona przed słońcem, możliwość szybkiego zaciemniania pomieszczeń, jak również łatwość sterowania. Niemal wszystkie występujące na rynku rolety współpracują z silnikami elektrycznymi. Pozwala to podnosić i opuszczać je za pomocą pilota bezprzewodowego lub wciskając przycisk zainstalowany na ścianie.

Kiedy potrzebny jest serwis rolet?

rolety zewnętrzne szczecin

Jeżeli usłyszymy że rolety zewnętrzne wydają niestandardowe dźwięki, np. metaliczne zgrzyty, jest to znak że może czekać nas naprawa rolet. Jak wiele innych mechanicznych urządzeń, tak i rolety są narażone na awarie. Tym bardziej że pracują one w skrajnie trudnych warunkach. Są wystawione raz na promienie słońca i wysoką temperaturę, innym razem znowu mogą być penetrowane przez wodę i narażone na mróz. Po kilku latach użytkowania, rolety mogą potrzebować odrobiny uwagi.

Serwis rolet zajmuje się nie tylko ich montażem, ale również naprawą. Pracownicy firmy serwisowej wykonują kompleksowy przegląd rolet, a także podejmują czynności niezbędne do tego, aby rolety lekko i płynnie pracowały w prowadnicach. Więcej uwagi trzeba poświęcić napędowi elektrycznemu. Jeśli silnik przestał pracować, powodów może być kilka. Od awarii w zasilaniu, poprzez uszkodzony osprzęt. Serwis rolet będzie musiał dokonać demontażu silnika i przyjrzy mu się z bliska. Jeśli uszkodzone elementy zostaną zlokalizowane, to podejmie próbę ich wymiany na miejscu. Jeżeli jednak nie będzie to możliwe, koniecznym okaże się zabranie silnika do serwisu, a rolety będą sterowane przez ten czas ręcznie.

Co z innymi elementami rolet zewnętrznych?

Rolety zewnętrzne to nie jedyne rozwiązanie, które chroni nas przed słońcem. Równie popularne są markizy. One również co pewien czas muszą być serwisowane. Regularne czyszczenie i smarowanie mechanizmów sprawi, że markiza będzie rozwijana łatwo i płynnie oraz bezszelestnie.


Leave a Comment