logo-mini

Naprawa i serwis rolet Szczecin

Naprawa rolet Szczecin

Lato to pora roku, kiedy dni są najdłuższe, a promienie słońca najcieplejsze. Chcą chronić swoje mieszkania i domy przed zbyt mocnym nagrzewaniem, wiele osób montuje w oknach rolety zewnętrzne. Oprócz skutecznej ochrony przed nasłonecznianiem, zapewniają one również intymność i pełnią funkcję zabezpieczenia antywłamaniowego. Jednak tak samo jak każde inne urządzenie mechaniczne, wyposażone w ruchome części, tak samo rolety zewnętrzne wymagają serwisowania. Istnieje wiele powodów, dla których serwis rolet powinien być zamawiany przynajmniej raz w roku, a najlepiej dwa razy.

Przede wszystkim dla płynności działania rolet, bardzo ważne jest zapewnienie smarowania mechanizmów zębatych. To one odpowiadają za płynne, lekkie i ciche podnoszenie i opuszczanie rolet okiennych i drzwiowych, montowanych na zewnątrz budynków. Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w ofercie naszego serwisu pojawiła się naprawa rolet Szczecin, oferowana osobom prywatnym, jak również firmom posiadającym jeden z dowolnych rodzajów rolet zewnętrznych.

Oferujemy Państwo profesjonalny serwis rolet gwarancyjny i pogwarancyjnych dla wszystkich rodzajów rolet zewnętrznych każdego producenta. W gamie naszych usług znajduje się zarówno naprawa rolet sterowanych ręcznie, jak i elektrycznie. Wymiana pojedynczych elementów, uszczelek, czyszczenie mechanizmów i wiele innych usług serwisowych, które sprawią że Państwa rolety ponownie będą działać tak, jak tuż po zamontowaniu. Kiedy warto zdecydować się na serwisowanie i przegląd rolety zamontowanej w oknach lub drzwiach Państwa budynku? Jest wiele objawów, mogących wskazywać że zadanie to powinno być wykonywane jak najszybciej.

rolety zewnętrzne

Serwis Rolet Szczecin

Głośna praca rolet – kiedy zauważą Państwo, że podnoszeniu i opuszczaniu rolet towarzyszy głośny, metaliczny odgłos, świadczy to o braku smarowania. Konieczne jest wówczas niezwłoczne naoliwienie mechanizmu, szczególnie w przypadku rolety z sinikiem elektrycznym. Brak smarowania oznacza zwiększone tarcie, co może doprowadzić nawet do spalenia silnika. Wówczas koszty naprawy będą zdecydowanie wyższe, niż standardowy serwis rolet. Utrudnione podnoszenie i opuszczanie rolet – kiedy rolety z trudem się podnoszą i opuszczają lub wyczuwają Państwo że coś blokuje ich ruch, również należy wezwać serwis rolet Szczecin. Prawdopodobną przyczyną są zanieczyszczenia stałe, które mogły zablokować prowadnice lub przedostać się do kasety rolety, blokując działanie mechanizmów. Serwis zajmie się ich dokładnym oczyszczeniem, a jednocześnie przeprowadzi przegląd pozostałych elementów, upewniając się że są w dobrym stanie i działają bez zarzutu.

Uszkodzenia mechaniczne – bardzo często rolety zewnętrzne Szczecin ulegają mechanicznym uszkodzeniom. Rozpędzona piłka uderzająca w rolety lub celowe uderzenie dłonią bądź próba wyłamania rolet przed włamywacza. Każde z tych działań może pozostawić trwały ślad w postaci wgniecenia, wygięcia, a czasami i złamania rolety. W zależności od stopnia uszkodzenia, może to całkowicie uniemożliwić jej opuszczenie lub podniesienie. W takich przypadkach konieczna jest fachowa naprawa rolet Szczecin, polegająca na wymianie uszkodzonych elementów na nowe. Nasz serwis rolet wykona te prace szybko, profesjonalnie i w korzystnej cenie. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, celem uzgodnienia terminu przeprowadzenia serwisu lub naprawy, a także oszacowania przewidywalnych kosztów tej usługi. Zapewniamy wykonanie napraw na oryginalnych częściach wszystkich dostępnych na rynku producentach lub wysokiej jakości częściach zamiennych.

1