logo-mini
szczecin montaż markiz

Markizy Szczecin

Markizy Szczecin

Szczecin, pomimo że nie należy do najsłoneczniejszych miast w Polsce – średnia ilość godzin słonecznych w ciągu roku to 1553 – może pochwalić się wieloma zaletami, które przyciągają tu nowych mieszkańców, z najdalszych zakątków kraju. Bardzo dobre warunki życia, wiele nowo powstających miejsc pracy, bliskość morza i zachodniej granicy, a do tego niezwykle urozmaicony rynek nieruchomości, z wciąż powstającymi nowymi budynkami. Jeśli i Ty chcesz odwiedzić Szczecin na dłużej i zamieszkać tutaj, warto pomyśleć o znalezieniu nie tylko wygodnego mieszkania lub domu, ale również wyposażeniu go w niezbędne dodatki. Jednymi z nich są markizy szczecin.

Markizy Szczecin

Markizy Szczecin

Szczecin, jak wspomnieliśmy, mimo że nie jest najsłoneczniejszym miastem, to jednak w ciągu lata niczym nie ustępuje innym miejscowościom. Wysokie temperatury, palące słońce i niewielka ilość orzeźwiającego wiatru. Aby zapewnić sobie wygodę korzystania z tarasu, warto zainwestować w markizy. Wykonywane na wymiar, dostępne w wielu modelach i kolorach, zapewniając niezbędną ilość cienia i są bardzo łatwe w użytkowaniu. Jeśli zastanawiasz się nad taką inwestycją, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

  • Zamawiaj markizy tylko w firmach, które samodzielnie wykonują pomiary i na ich podstawie przegotowują markizy dla klienta. Pozwoli ci to uniknąć problemów, związanych z niedopasowanym wymiarem do rzeczywistych potrzeb tarasu.
  • Montaż markiz powinien być wykonany przez ekipę jej producenta. Pozwoli Ci to zachować ważność gwarancji, a także sprawi, że markiza zostanie przymocowana solidnie i poprawnie. Bardzo ważne podczas instalacji markiz jest ich staranne wypoziomowanie, użycie prawidłowych kołków montażowych, zapewniających solidne trzymanie do ściany.
  • Markizy wykonuje się z materiałów odpornych na promienie UV, ale jeśli nie będziesz korzystać z niej przed dłuższy czas, należy ją zwinąć do kasety.
  • Czyszczenie markiz nie jest konieczne, ale jeśli chcesz je przeprowadzić, warto wykonać tę czynność po zdjęciu płótna i rozłożeniu go na czystej, równej powierzchni.
  • W czasie porywistego wiatru, markizy należy złożyć, aby nie zostały uszkodzone mocniejszym podmuchem lub noszonymi w powietrzu gałęziami.
  • Kiedy widzisz że markizy nie działają tak samo płynnie jak dawniej, może to oznaczać potrzebę ich konserwacji i przesmarowania prowadnic, łożysk i zębatek. Można to wykonać samodzielnie, przy użyciu preparatów smarujących w sprayu.
  • Sprawna i skuteczna naprawa rolet i markiz jest możliwa. Wymiana elementów konstrukcji nośnej, usunięcie dziur i przetarć w materiale. To wszystko może wykonać pracownik serwisu, przy użyciu dedykowanych materiałów, których jakość jest równorzędna z tymi, zastosowanymi do produkcji.
  • Chcąc zyskać nowoczesne markizy szczecin, można się zdecydować na zakup takich z elektrycznym napędem. Są one droższe od tradycyjnych, ale ich użytkowanie staje się jeszcze przyjemniejsze i łatwiejsze. Jeśli jednak zależy Ci na jak najniższej cenie, powinieneś wybrać markizy ręcznie rozwijane.

Zobacz również:

 


Leave a Comment