logo-mini
koszt rolet na wymiar

Ile kosztują rolety na wymiar?

Ile kosztują rolety na wymiar?

Rolety materiałowe to ciekawe rozwiązanie do każdego typu wnętrza. Są proste w montażu i obsłudze, co sprawia, że zyskały dużą popularność. Ile kosztują rolety na wymiar? Kiedy warto w nie zainwestować?

Rolety wewnętrzne – krótka charakterystyka

Rolety materiałowe w kasetach z maskownicami bocznymi to doskonały sposób na ograniczenie dopływu nadmiernego promieniowania słonecznego do naszych mieszkań. Jest to także sposób na ograniczenie widoczności naszego wnętrza dla oczu ciekawskich sąsiadów. W zależności od zastosowanego materiału światło przepuszczane jest przez rolety wewnętrzne w mniejszym bądź większym stopniu, a zamontowane maskownice boczne podtrzymują rolety na miejscu nawet przy uchylonym oknie.

Rolety na wymiar – ile kosztują i co wpływa na cenę?

Cennik rolet wewnętrznych jest zróżnicowany i wpływa na niego kilka znaczących czynników. Najpopularniejsze rolety wewnętrzne na typowe rozmiary okien to kwota zaczynająca się od ok. 60 zł. Zamawiając rolety wewnętrzne na wymiar trzeba się liczyć z takimi czynnikami, jak m.in. ich wielkość czy kolor i struktura. Im więcej materiału zużywa się na produkcję danej rolety, tym będzie ona droższa – np. więcej zapłacimy za roletę balkonową niż taką na małe łazienkowe okno, a jeszcze więcej, jeśli w grę wchodzi roleta wielkogabarytowa do różnego typu wnęk, regałów, czy nawet pod ekran do rzutnika.

Kolor i struktura również mają wpływ na cenę rolety. To, czy będą one wzorzyste, czy gładkie wpływa na nakład pracy oraz materiału, jakie trzeba na nie poświęcić, zwiększając w ten sposób ich cenę. Ważna jest także grubość materiału, z której wykonywana jest roleta – cieńsze, częściowo przepuszczające światło będą tańsze niż te, które kompletnie zaciemniają wnętrze pomieszczenia.

Dodatkowy koszt wiąże się także z personalizacją rolet wewnętrznych. Na zlecenie klienta istnieje możliwość wykonania na rolecie wewnętrznej spersonalizowanego nadruku w formie wybranej grafiki czy prywatnego zdjęcia. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu nasze wnętrza stają się bardziej osobiste i dopasowane do naszej estetyki, więc jeśli ta niewielka dopłata może sprawić, że będziemy się lepiej czuli we własnym domu – warto się na nią zdecydować.


Leave a Comment