logo-mini
montaż markiz szczecin

Kiedy stosować markizy?

Kiedy stosować markizy?

Markizy chronią przed słońcem

Pomimo że w Polsce lato jest krótkie i kapryśne, to jednak kiedy już są słoneczne dni, trzeba się liczyć z naprawdę wysokimi temperaturami. W poszukiwaniu ochłody i cienia, zaczynamy myśleć o montażu markizy. Markiza jest czymś naprawdę wyjątkowym, co znajduje zastosowanie w nie tylko przed wejściami do sklepów, ale również w domach i mieszkaniach – np. na balkonach i tarasach. Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji na temat marki i sposobu ich użytkowania.

markizy szczecin

Kiedy stosować markizy?

Jest to rozwiązanie zaprojektowane aby chronić przed promieniami słońca. Jeśli lubisz odpoczywać na tarasie, a przez większość dnia jest wystawiony na słońce, to markiza zapewni ci cenny cień. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów markiz. Część z nich jest mocowana na stałe do ściany budynku, podczas kiedy inne mogą być chowane do kasety. Jest to wygodne rozwiązanie, które chroni markizę przed działaniem deszczu, mocnym wiatrem czy niepotrzebnym promieniowaniem UV, jeśli akurat nie korzystamy z oferowanego przez nią cienia.

Markizy to nie wszystko

Markiza oprócz tego że zapewnia cień na zewnątrz budynku, chroni również mieszkanie przed nagrzewaniem się. Cień z niej pada również na ścianę i okno, uniemożliwiając przedostawanie się do środka promieni słonecznych. Jeśli jednak szukasz innego rozwiązania niż markiza, mogą nim być rolety zewnętrzne. Montowane na stałe, mogą być użytkowane przez cały rok, również w czasie największej niepogody. Oprócz tego że pozwalają na szybkie i wygodne zaciemnienie pomieszczeń, mogą również spełniać rolę antywłamaniową, odstraszając złodziej przed dostaniem się do mieszkania lub domu, w którym rolety zewnętrzne są zainstalowane.

Zarówno montaż rolet i markiz, jak również ich późniejszy serwis powinna wykonywać firma, która ma w tym doświadczenie. Jest to ważne z kilku powodów – przede wszystkim należy dobrze poznać budowę takich systemów, aby wiedzieć które elementy wymagają smarowania, czyszczenia i jak należy przeprowadzić ich demontaż, np. w celu wymiany uszkodzonej części na nową.

Sprawdź także:


Leave a Comment